تفاوت وکالت تعویض پلاک با وکالت در فروش

شما می توانید در این پست با موضوع «

تفاوت وکالت تعویض پلاک با وکالت در فروش

» آشنا شوید

نگارش شده توسط امیر یزدانی

تفاوت وکالت تعویض پلاک با وکالت در فروش

اگر قصد دارید که خودروی خود را به فروش برسانید ابتدا باید اقداماتی را برای نقل‌وانتقالات سند و تغییر وضعیت حقوقی ان انجام بدهید. این نقل و انتقالات شامل بخش‌هایی مانند تنظیم قرارداد و امضای ان، مراجعه به مراکز تعویض پلاک خودرو و مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و …. است. بعد از اینکه قرارداد در خصوص معامله فروش خودرو نوشته و آماده شد، عملا شما نیاز دارید که با مراجعه به مرکز تعویض پلاک نسبت به تعویض پلاک خود به نام خریدار یا برعکس اون یکسری فرآیند های اجرایی رو انجام بدید. در این مراکز، پلاک قبلی را برمی‌دارند و پلاکی جدید برای خودرو تعیین می‌شود.

معمولا در این فرآیند یا فروشنده مشغول کارخودش هست و یا خریدار نمیتواند نسبت به تنظیم وقت مقرر به نحوی که بتوانند همزمان به مراکز مربوطه مراجعه کنند اقدام کند، اگر فروشنده یا خریدار نتوانند با هم به مرکز تعویض پلاک مراجعه کنند، می توانند با مراجعه به دفترخانه، نسبت به تنظیم تنظیم وکالت‌نامه اقدام کنند. یعنی با وکالت تعویض پلاک روند تغییر دادن پلاک خودرو را برای خریدارش میسر کنند و در این صورت دیگر نیازی به حضور فروشنده در مراکز تعویض پلاک نخواهد بود.

وکالت برای تعویض پلاک با وکالت فروش متفاوت است

تفاوت وکالت تعویض پلاک با وکالت در فروش

وکالت برای تعوضی پلاک خودرو همونطور که از اسمش پیداست برای «تعویض پلاک خودرو» هست نه کمتر و نه بیشتر اما وکالت برای فروش وکالت برای انتقال دادن و امضا از طرف فروشنده به خریدار هست و این نوع وکالت عملا درخصوص تعویض پلاک نیست بلکه موضوع اون متفاوت هست اگر چه تلفیق این دو نیز در دفاتر اسناد رسمی ممکن است.

وکالت تام فراتر از وکالت در فروش و تعویض پلاک است

تفاوت وکالت تعویض پلاک با وکالت در فروش (با وکالت تام)

 

در عین حال گاهی برخی به دنبال این هستندکه به جای وکالت در تعویض پلاک که مقید به تعویض هست یا وکالت در فروش رو با وکالت تام جابجا کرده و از فرونده این نوع وکالت رو اخذ کنند که به نظر روش صحیح و منطقی نیست و امکان سوء استفاده رو برای خریدار فراهم خواهد کرد.

به همین جهت است که وکلا معتقدند «موکل،موکل می آورد» و یک وکیل خوب نیازمند هیچگونه تبلیغی نیست چرا که ذاتا وکالت تبلیغ بردار نیست بدین جهت که «تبلیغ» در عرف نه به معنای ابلاغ کردن بلکه به معنای مبالغه کردن بوده و الزاما تبلیغات هم شکل ،مساوی با برابر با محصول یا خدمت ارائه شده نیست.

در خصوص وکالت نامه ابتدائا با وکیل زبده در این خصوص مشورت نمائید.

برای دسترسی به وکلای معتبر و دارای دانش تخصصی و معلومات حقوقی با ما در ارتباط باشید.

به امید دیدار شما

من را در اینستاگرام دنبال کنید

فرآیند خرید

شما در حال تکمیل فرآیند درخواست خرید متن قرارداد مربوطه هستید لطفا جهت ادامه فرآیند موس خود را بر روی این فرم قرار دهید.

فرآیند خرید

خواهشمند است درصورت اطمینان از خرید، مبلغ مربوطه را به شماره کارت 3031-5243-9974-6037 بانک ملی به نام امیر یزدانی واریز نموده و بر روی تکمیل فرآیند خرید کلیک نمائید.
تکمیل فرآیند خرید