تحلیل کلمه به کلمه ماده 630 قانون مجازات اسلامی تعزیرات

شما می توانید در این بخش به تحلیل کلمه به کلمه ماده 630 قانون مجازات اسلامی تعزیرات دسترسی داشته باشید

نگارش شده توسط امیر یزدانی

موسسه حقوقی صاحبین راستین عدالت «حصار» در جهت تحلیل و بررسی مواد قانون مجازات اسلامی(تحلیل کلمه به کلمه ماده 630 قانون مجازات اسلامی تعزیرات)، فایل ذیل را به منظور بهره برداری همراهان عزیز ارائه نموده است.

توضیح مختصر موضوع

قتل یا ضرب و جرح در فراش از جمله موضوعات بحث بر انگیز نه تنها میان حقوق دانان بلکه میان فقها است اما این نکته خالی از لطف نیست که بدانید قانون مجازات قدیم فرانسه نیز این موضوع را مورد اشاره قرار داده بود(رجوع شود به مقاله دکتر حبیب زاده) بنابراین به نظر می رسد برانگیختگی ناشی از عواملی همچون غیرت و یا حس مالکیت عنوانی فرامرزی بوده و همگانی است.

اگرچه پرداختن به این موضوع را نمی توان و البته نباید تنها از دید متهم شخص برانگیخته شده نگریست بلکه در این موضوع سه جهت به وضوع قابل مشاهده است اولین آن متهم و دوم مقتولین و سوم جامعه فلذا برانگیختگی می تواند در تمامی این سه وجهه قابل ظهور باشد چرا که اگر شخص فاعل زنا به شبهه اقدام به این امر نموده باشد خود می تواند با ورود شخص به حریم شخصی شبهناک وی دچار برانگیختگی گردد.

که البته در این موارد مورد اشاره در قانون اشاره ایی نشده است اگرچه می توان تحت عنوان دفاع مشروع و وحدت ملاک از سایر قوانین ، فرد را مورد حمایت قرار داد. بنابراین بررسی کامل تمام جهات این موضوع می تواند راهگشا باشد اما به رسم اختصار ما نیز به بررسی مختصر و کوتاه این موضوع در فایل صوتی ذیل پرداخته ایم.

شما می توانید جهت دریافت فایل صوتی «تحلیل مختصر ماده 630 قانون مجازات اسلامی (تعزیرات)» کلیک نمایید(استفاده با ذکر منبع بلا اشکال است)

من را در اینستاگرام دنبال کنید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فرآیند خرید

شما در حال تکمیل فرآیند درخواست خرید متن قرارداد مربوطه هستید لطفا جهت ادامه فرآیند موس خود را بر روی این فرم قرار دهید.

فرآیند خرید

خواهشمند است درصورت اطمینان از خرید، مبلغ مربوطه را به شماره کارت 3031-5243-9974-6037 بانک ملی به نام امیر یزدانی واریز نموده و بر روی تکمیل فرآیند خرید کلیک نمائید.
تکمیل فرآیند خرید