قرارداد سئو

شما می توانید در این پست با چگونگی و نحوه نگارش یک قرارداد سئو حرفه ایی آشنا شوید

نگارش شده توسط امیر یزدانی

قرارداد سئو

برای اینکه بتونیم یه قرارداد سئو یا بهینه سازی سئو را تنظیم کنیم ابتدا اول باید بدونیم که منظور از سئو چیست و به چه کاراکتر یا ویژگی هایی گفته میشه.

تعریف سئو

عبارت سئو برگردان عبارت اختصاری SEO است که خود مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتور جستجو است.

در نهایت اگر بخواهیم یک تعریف خلاصه و مفید از واژه او ارائه داده باشیم به نحوی که به طور خیلی مختصر و مفید و قابل فهم آن را درک کنیم باید بگیم منظور از کلیه معاملات و تکنیک هایی است که باعث میشه شما در جستجوهای انجام گرفته در موتورهای جستجو گر گوگل و غیره بهتر دیده بشین و در راس جستجو ها قرار بگیرید.

بنابراین شاید بهتر بگیم که سئو همون ارائه راهکارهایی برای پیش بینی اقدامات کاربر است به نحوی که به نتیجه مورد نظر کاربر ختم بشه.

موارد استفاده از سئو

در خصوص پاسخ به این موضوع که سئو و فرآیندهای مربوط به سئو برای چه اشخاصی سود و عواید رو به همراه داره و عملاً برای چه کسانی به درد می خوره باید گفت که اولاً سئو به طور کل تنها در فضای مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرد .

این فضای مجازی یا اینترنتی میتونه موتورهای جستجوی سایت های اینترنتی باشه و یا همون الگوریتم‌های جستجو گر در اپلیکیشن‌های موبایلی همچون اینستاگرام تلگرام و غیره بنابراین اگر در فضای حقیقی به دنبال کسب پیش‌بینی اقدامات مشتریان خود هستین با سئو کاری نداریم و شاید بهتر باشه به سراغ بازاریابی یا امور مشتریان یا فروش برید.

در نهایت موضوع بعدی که در بحث سئو به طور کل فرآیند های سئو مختص به کسانی هست که نیازمند دیده شدن هستند.

 لذا اگر شما وب سایتی دارید و یا اقداماتی را در سایت‌های اینترنتی انجام می‌دهید که هیچ نیازی به دیده شدن ندارید بلکه خود کاربران شما سراغتون میان و کسب و کارتون شاید به صورت انحصاری هست مثل ایران خودرو که خودرو انحصاری رو ارائه میده شاید کمتر نیاز به سئو داشته باشید چرا که این کاربرانند که به دنبال شما می گردند و شما رو پیدا می کنند اما در محیط رقابتی شما نیاز به کار بر روی سئو برای دیده شدن هستید

 

قرارداد سئو  به جهت ارتباط مستقیم نتیجه کار طرف قرارداد با عایدات و سود حاصله طرف اول  یعنی شما و همچنین بالابردن میزان مراجعات به واحد های فروش یا سایت شما، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است

نکات مهم جهت تهیه یک قرارداد سئو ایمن

خب بعد از ارائه و بحث در خصوص نکات عمومی سئو می‌خواهیم بررسی کنیم نکات مهمی را که جهت تهیه قرارداد سئوی ایمن و مطمئن به آنها احتیاج داریم.

برای اینکه بتونیم یه قرارداد سئو ایمن و مطمئن تنظیم و نگارش بکنیم علاوه بر رعایت اصول نگارش قرارداد نویسی که به صورت خلاصه ذیلا به اونها اشاره می‌کنیم باید یک سری شرایط قراردادی را هم در قرارداد سئو مدنظر قرار بدیم به عنوان اصول فنی کار که در حین اجرا با آنها در تماس هستیم .

در عین حال به عنوان اصول کلی و مهم قرارداد نویسی باید به نکات ذیل توجه نمایید:

در تنظیم قرارداد باید ابتدائا مشخصات کامل طرفین وجود داشته باشد و این طرفین از سلامت کامل و اختیارات قانونی برخوردار باشند یعنی اگر شخص حقیقی هستند ‌از نظر جسمی و روحی سالم بوده و هم اینکه سن قانونی را داشته باشند.

در عین حال ممنوع در معاملات نباشند و غیره اما اگر اشخاص حقوقی هستند که اختیار نمایندگی داشته باشند و اینکه موضوع سئو در اختیارات شرکت نیز قید شده باشه و مهر شرکت را در اختیار داشته باشند و به طور کل کلیه اطلاعات هویتی طرفین با واقعیت صدق کند، اما در موضوع بعدی باید موضوع مشخصی را داشته باشیم .

موضوع قرارداد سئو به طور خلاصه سئو و بهینه سازی جستجوی سایت …. باشه و یا اینکه با یه موضوع کاملا خاص و با ارائه ویژگی‌های بیشتر به ارائه موضوع بپردازیم.

اما در باب اصول قرارداد نویسی نکته بعدی در خصوص تاریخ قرار داد است که ما باید تاریخ اعتبار قرارداد مشخص کنیم و اینکه این کار مستمر و مدت‌دار است و یا باید به صورت پروژه تا تاریخ خاصی صورت بگیرد قید گردد.

در ادامه برای طرف قرارداد باید ارزشی قائل شده و حق الزحمه رو قیم کنیم که این حق الزحمه میتونه به صورت تعداد هر میزان تغییرات حاصله در رتبه سایت و….. و یا به صورت ماهانه درج بشه و نحوه پرداخت آن با شرایط و ویژگی‌های همچون کسر کسورات قانونی قید شودو در ادامه قرارداد هم باید بخشی را اختصاص به شرایط قرارداد داده شود، که اشاره خیلی جزئی نیز به این موضوع خواهیم کرد.

من را در اینستاگرام دنبال کنید

فرآیند خرید

شما در حال تکمیل فرآیند درخواست خرید متن قرارداد مربوطه هستید لطفا جهت ادامه فرآیند موس خود را بر روی این فرم قرار دهید.

فرآیند خرید

خواهشمند است درصورت اطمینان از خرید، مبلغ مربوطه را به شماره کارت 3031-5243-9974-6037 بانک ملی به نام امیر یزدانی واریز نموده و بر روی تکمیل فرآیند خرید کلیک نمائید.
تکمیل فرآیند خرید